ПОРТАЛ ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО ВІДНОВЛЕННЯКористувачу, що вперше відвідує Портал економічного і соціального відновлення буде корисно ознайомитися з його основними функціональними елементами і можливостями. 

Для зручності використання були створені окремі інтерфейси платформи:  

Загальні дані, Потреби регіону, Хід реалізації, Гуманітарні операції, Події та заходи, Соціально-економічні індикатори.

В кожний з вище вказаних інтерфейсів користувач має можливість потрапити як із головної сторінки платформи, так і безпосередньо з геопорталу.(Рисунок 1.1) 

                                                                                                 

Рисунок 1.1 Інтерфейс геопрталу. Перелік інтерфейсів.


Інтерфейси оперують різними комбінаціями наборів даних, що дозволяє аналізувати їх як окремо по обраній  вузькій тематиці інтерфейсів, так і в цілому завдяки інтерфейсам «Загальні дані» і «Соціально-економічні індикатори». Дані інтерфейси дозволяють розглядати ситуацію в узагальненому вигляді всіх наявних даних про потреби і проекти відновлення, а також з точки зору фактичних змін,  що знайшли відображення у статистичних даних індикаторів соціально-економічного стану благополуччя населення і рівня  доступної інфраструктури постраждалих територій.


Основні функціональні елементи геопорталу 

Панель Управління інтерфейсом 

За допомогою панелі  Управління  інтерфейсом користувач може включати/відключати додаткові панелі: Фільтри, Шари, Інформація, Таблиця, а також створювати звіти, будувати графіки, теплові карти і праворуч завжди бачити ключові статистичні показники для кожного з інтерфейсів. (Рисунок 3.1) 

 

                                      Рисунок 3.1 Панель Управління інтерфейсом.


Панель Фільтри 
 За допомогою панелі Фільтри користувач має можливість відсортувати дані (Потреби регіону, Гуманітарні потреби, Проекти, що вже на стадії реалізації і тому подібне) за переліком параметрів,

 що представлені списками тематичних категорій об’єктів,  їх територіального положення, станів реалізації, джерел і типів фінансування, наявності інформації про тендерну процедуру, про тип будівлі і інтенсивність пошкодження, джерело наданої інформації і тому подібне.

Фільтр праворуч містить кількісний показник об’єктів, який змінює своє значення у відповідності до ввімкнених фільтрів. У багаторівневих фільтрів вищий рівень відображає суму ввімкнених категорій нижчого рівня (Рисунок 3.2)

                         
                          Рисунок 3.2 Значення наявної кількості проектів у фільтрах. 

Обраним маркерам фільтрів відповідають відображені на карті маркери об’єктів для зручності візуального сприйняття. (Рисунок 3.4)

                     

Рисунок 3.4 Значення наявної кількості проектів у фільтрах і кольорове маркування об’єктів карти за станом реалізації проектів. 

Колір маркера на карті відповідає маркуванню станів реалізації проектів із відповідного фільтра. (Рисунок 3.5)

                        

Рисунок 3.5 Кольорове маркування об’єктів карти відповідає за значеннями фільтру Стан проекту.

Фільтри розділені на окремі категорії, згідно атрибутивних даних.

Категорія фільтрів може мати декілька рівнів, які відкриваються натисненням на кнопку із символом + (плюс) і згортається у компактний вигляд при повторному натиску на кнопку із символом – (мінус) (Рисунок 3.6)

                              
Рисунок 3.6 Приклад структури багаторівневого фільтру даних.


Також ви можете вимкнути всі обрані фільтри однією кнопкою, яка знаходиться внизу панелі Фільтри. (Рисунок 3.7)

                                                   
Рисунок 3.7 Кнопка  скидання всіх фільтрів.


Ще одним зручним інструментом порталу, що представлений у всіх інтерфейсах з картами є показник координат, що показує дані для положення мишки на карті і знаходиться у нижньому лівому куті екрану інтерфесу (Рисунок 3.8)

     

Рисунок 3.8 Показник координат


Фільтр Територія 

Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації», «Гуманітарні операції».  1 рівень – Область, 2 рівень – Район / Міська рада  (Рисунок 3.2.1)

     


Рисунок 3.2.1 Фільтр – Територія


Фільтр Стан проекту


Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації». 1 рівень – Статуси проекту, 2 рівень – Додаткові статуси для підготовчого етапу. (Рисунок 3.2.2)

Додатково: Значення в цьому фільтрі прив’язані до кольорової схеми, яка прив’язана до маркерів на карті.

    
Рисунок 3.2.2Фільтр – Стан проекту


Фільтр Джерело фінансування 

Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації» з розподілом на Бюджетні кошти та Міжнародні партнери. (Рисунок 3.2.3)

      
Рисунок 3.2.3 Фільтр – Джерело фінансування


Фільтр Тип фінансування 

Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації», дозволяє вибрати тип фінансування. Доступні такі типи фінансування: Державні/регіональні програми, Фонди, Субвенції/дотації, Грантові кошти, Кредитні кошти, Двосторонні угоди, Інші.  (Рисунок 3.2.4)

Додатково: державні/регіональні програми, Фонди, Субвенції/дотації мають свої додаткові типи фінансування  у другому рівні фільтру. 

       
Рисунок 3.2.4 Фільтр – Тип фінансування


 Фільтр Виконавець проекту

Фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації», дозволяє вибрати одного чи декілька Виконавців проектів. (Рисунок 3.2.5) 

         
Рисунок 3.2.5 Фільтр – Виконавець проекту


Фільтр Категорія проекту 

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації»,  дозволяє вибрати проекти згідно сфери до якої відноситься об’єкт відновлення або тематика самого проекту.

Доступні напрямки: Житло, Транспортна інфраструктура, Газопостачання, Водопостачання та водовідведення, Енергозабезпечення, Теплопостачання, Охорона здоров'я, Культура і дозвілля, Освіта, Спорт, Адміністративна та комунальна інфраструктура, Гуманітарне розмінування. (Рисунок 3.2.6)

Додатково: Кожен напрямок має свою графічну іконку і відображає  місцеположення проекту  аналогічним маркером на карті.

     
Рисунок 3.2.6 Фільтр – Категорія проекту


Фільтр Період реалізації проекту 

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Хід реалізації» і «Гуманітарні операції»,   дозволяє вибрати роки реалізації проекту, що потрібні користувачу. Є можливість вибрати один чи декілька періодів. (Рисунок 3.2.7)

     
Рисунок 3.2.7 Фільтр – Період реалізації проекту


Фільтр Прогрес фінансування 

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації»,   дозволяє користувачу вибрати проекти згідно їх стану фінансування. (Рисунок 3.2.8) 
Проекти діляться по забезпеченню фінансуванням їх реалізації на неступні групи:

§  0% - 30%

§  31% - 60%

§  61% - 90%

§  91% - 100%

          
Рисунок 3.2.8 Фільтр – Прогрес фінансування 


Фільтр Джерело даних  

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації», надає можливість вибрати одного чи декількох постачальників даних. (Рисунок 3.2.9)

      
Рисунок 3.2.9 Фільтр – Джерело даних


Панель Шари 
У панелі Шари користувач має можливість вмикати  додаткові один чи декілька тематичних шарів карти, що допоможуть повніше аналізувати ситуацію на прикладі конкретної місцевості виходячи з  наявних додаткових даних(Рисунок 3.3)

      

Рисунок 3.3 Шари, додатково ввімкнений шар земельних ділянок


Панель Статистика 
Панель Статистика дозволяє користувачу платформи аналізувати статистичні дані, які динамічно оновлюються при зміні параметрів, обраних за допомогою фільтрів.  (Рисунок 3.4.1)

 

Рисунок 3.4.1 – Панель статистика 

При кліку на елементі управлінняв панелі Статистика вона повільно розгорнеться та користувач має можливість переглянути більш детальні статистичні дані. (Рисунок 3.4.2)


Рисунок 3.4.2 – Панель деталізованої статистики 

Для згортання панелі деталізованої статистики потрібно повторно зробити клік на елемент управління.


Панель Інформація 

Багатофункціональна панель для відображення потреб/проектів/гуманітарних операцій/заходів та подій у вигляді списку в правій частині геопорталу.  (Рисунок 3.5.1)

 

Рисунок 3.5.1 Панель Інформація 

Панель відкривається за допомогою кліка на кнопку «Інформація» у панелі управління інтерфейсом. (Рисунок 3.5.2)

 

Рисунок 3.5.2 Кнопка «Інформація» 

Закриття панелі «Інформація» відбувається кліком на іконку «Закрити» у правому верхньому куті панелі.

Навігація у панелі «Інформація» відбувається за шляхом прогортання зверху до низу за допомогою коліщатка маніпулятора (комп’ютерна миша), або за допомогою полоси прокрутки (скролбар) у панелі.

В кожному з інтерфейсів елементи списку в панелі мають свої атрибутивні значення та функціональні кнопки.

При кліку на назву елементу списку відкривається панель з детальною інформацією про цей елемент.

За допомогою функції сортування користувачу надається можливість відсортувати елементи списку, як за назвою, так і за датою створення.

У кожному інтерфейсі Інформаційна панель відображає тематичні картки відображення потреб/проектів/гуманітарних операцій/заходів та подій про які докладніша інформація і приклади приведені у розділах присвячених окремим інтерфейсам.

Інформаційна картка містить повний набір  даних про об’єкт, який є на момент перегляду у базі даних, тобто якщо деяка атрибутивна інформація відсутня, то картка стає коротша за своїм змістом, якщо ж об’єкт відредагував користувач з достатнім рівнем доступу, то доповнена інформація відобразиться у новому більшому обсязі.

   

 Панель Звіт 

Панель Звіт спільна для інтерфейсів «Загальні дані», «Хід реалізації», «Соціально-економічні індикатори», вона дозволяє формувати звіт за ключовими критеріями: територія, категорії проектів, стан проектів, тип фінансування, джерело  фінансування і  Виконавець проекту. (Рисунок 3.6.1) 

 
Рисунок 3.6.1 Панель Звіт

Після кліка по ОК користувач переходить до форми сформованого звіту, яка містить 3  інформаційних блока: Загальні показники, Проекти по категоріям, Проекти по  організаціям. (Рисунок 3.6.2)

Рисунок 3.6.2 Сформований звіт

Загальні показники містять інформацію про  кількість відібраних проектів,  їх етапи реалізації, про проведення тендерних процедур, суми передбачених, сформованих в результаті тендерних процедур і фактично використаних коштів.

Проекти по категоріям містить інформацію про кількість проектів і суми контрактів по обраним одній чи декільком категоріям проектів.

Проекти по організаціям містить  інформацію про перелік компаній з якими було заключено контракти по проектам, суми контрактів, відсоток і суми освоєних коштів.


Панель Таблиця  

Панель Таблиця відображає повний перелік об’єктів  відповідного інтерфейсу у табличному вигляді з основними атрибутивними даними про об’єкти, дозволяє їх групувати по значенням окремих атрибутів.

Певернутися до вигляду Карти можна по кліку на іконку Карта  панелі Управління інтерфейсом або закрити панель Таблиця кнопкою  у правому верхньому куті панелі Таблиця. (Рисунок 3.7)

Рисунок 3.7 Панель Таблиця

Панель Графік


Панель Графік дозволяє створювати візуальні діаграми по об’єктам різних інтерфейсів у відповідності з їх основними категоріями і з різною локалізацією, додаткова панель у правому верхньому куті дозволяє відображати показники за місяці, квартали,  півріччя , роки і періоди (Рисунок 3.8.1)

 
Рисунок 3.8.1 Панель Графік

 Також відображений графік має динамічне напівпрозоре інформаційне вікно, що відображає проміжні значення у відповідності з обраними інтервалами значень за обраний період відображуваних даних. Як можна побачити на  малюнку нижче, що з обраною частотою в місяць за піврічний період ви можете переглянути проміжні значення у вказаних ключових точках графіку, наводячись мишкою на  рожеві точки. (Рисунок 3.8.2)


 
Рисунок 3.8.2 Спливаюче інформаційне вікно

Ще для покращення візуального сприйняття дані приводяться у вигляді діаграми-пирога, що дозволяє візуально оцінити масовий розподіл об’єктів за категоріями по відношенню до загальної кількості, одразу ви бачите процентні показники, а при наведені  курсору на окремі сектори  відображається кількісний показник окремого сектору. (Рисунок 3.8.3)

 

Рисунок 3.8.3 Діаграма-пиріг


Кольори секторів діаграми, точки на спливаючому динамічному інформаційному вікні, стовпчиків графіків прив’язані до значень що порівнюються і вони теж окремо виводяться легендою під панеллю введення періоду у правому верхньому куті. (Рисунок 3.8.4)


              


Рисунок 3.8.4 Легенда панелі Графік


Панель Теплова карта 

Панель Теплова карта дає можливість користувачу самостійно налаштовувати її візуалізацію у відповідності до потреб. Ви можете обрати у випадаючому списку критерій по якому будуватиметься карта, зазначити параметр Інтенсивності від 0 до 1 і відповідно Радіус відображення  від 10 до 100. Що допоможе оцінити візуально інтенсивність розподілу одного виду показника на різному рівні зуму карти (Рисунок 3.9.1) Рисунок 3.9.1 Панель Теплова карта


На прикладі можна спостерігати на скільки різного відображення одного показника можна досягти завдяки різним налаштуванням теплової карти (Рисунок 3.9.2) 
 Рисунок 3.9.2 Приклад відображень одного показника різними тепловими карта


Додаткові елементи інтерфейсу "Потреби регіону" 


Фільтр Тип потреби 

Оскільки інтерфейс Потреби регіону об’єднав у собі два значних  типи потреб, які мають різні сценарії переміщення по інтерфейсам порталу в їх життєвому циклі від виникнення до задоволення, тому і з’явився цей фільтр для виокремлення гуманітарних потреб і потреб у відновлені. (Рисунок 4.1) 

           


Рисунок 4.1 Фільтр Тип потреби


Фільтр Пріоритет

Фільтр Пріоритет відображає рівень реальної пріоритетності конкретної потреби для Міністерства з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб  на сьогодні. З часом пріоритетність потреб може змінюватись, тому це вдалий фільтр для відображення нагальних потреб на найближчий час для найпродуктивнішої співпраці. (Рисунок 4.2)

 
Рисунок 4.2 Фільтр Пріорітет


Фільтр Вплив

Фільтр Вплив відображає  ступінь впливу відновлення конкретного  об’єкту на стан адміністративно-територіальної одиниці, що теж дозволяє орієнтуватись у важливості  відновлення у найнеобхідніших і найдоцільніших випадках на відповідних рівнях населених пунктів постраждалих регіонів. (Рисунок 4.3)

 
Рисунок 4.3 Фільтр Вплив


  Фільтр Тип пошкодження

Фільтр Тип пошкодження відзначає для гуманітарних потреб рівень пошкоджень будівель, що зафіксовані на місцевості у відповідній шкалі яка має детальні значення:

Легке – дах частково пошкоджений (30-40 м кв.), пошкоджено декілька вікон;

Середнє – дах пошкоджено повністю (90-110 м кв.), легкі пошкодження дерев’яних структурних елементів даху будинку;

Тяжке – дах зруйновано повністю, цілісність однієї чи декількох стін будинку порушена, цілісність дверей вікон і підлог порушено, частково або повністю пограбовано, після пожежі або подібного значного руйнування в результаті обстрілу;

Зруйновано  – будинок повністю зруйновано до рівня фундаменту, який ще може служити повторно
Невідомо  – немає інформації. 
(Рисунок 4.4)

 
Рисунок 4.4 Фільтр Тип пошкодження


  Фільтр Тип будинку

Фільтр Тип будинку відзначає для гуманітарних потреб тип будівлі у якій зафіксовані пошкодження(Рисунок 4.5)

            Рисунок 4.5 Фільтр Тип будинку

 


Інформаційна картка потреб

Інформаційна картка потреб  містить повний набір  даних про потребу, який є на момент перегляду у базі даних, тобто якщо деяка атрибутивна інформація відсутня, то картка стає коротша за своїм змістом, якщо ж Потребу відредагував користувач з достатнім рівнем доступу, то доповнена інформація відобразиться у новому більшому обсязі. Картка містить стандартні кнопки «Стати спонсором», «Задати питання», «Друк» (Рисунок 4.6)

 

Рисунок 4.6 Інформаційна картка потреби

§     


                                                     Додаткові елементи інтерфейсу "Хід реалізації"


Фільтр Тендер

Фільтр тендер дозволяє виокремити проекти за якими запланована тендерна процедура, або вона уже проводиться і інформаційна картка проекту має посилання на її хід на ресурсі https://prozorro.gov.ua/   (Рисунок 5.1)

                                                  Рисунок 5.1 Фільтр Тендер


Інформаційна картка проекту  

Інформаційна картка проекту  містить повний набір  даних про проект, який є на момент перегляду у базі даних, тобто якщо деяка атрибутивна інформація відсутня, то картка стає коротша за своїм змістом, якщо ж проект відредагував користувач з достатнім рівнем доступу, то доповнена інформація відобразиться у новому більшому обсязі. Картка містить кнопки «Задати питання», «Додати фото»,  «Друк» і  галерею мініатюр фото, якщо вони вже додані до картки, переглянути фото можна  зробивши клік  по мініатюрі в картці і гортати курсором або кнопками зі стрілками у повному розмірі  (Рисунок 5.2)

 

Рисунок 5.2 Інформаційна картка проекту
Додаткові елементи інтерфейсу "Гуманітарні операції"  

Фільтр Донор

Фільтр Донор дозволяє фільтрувати об’єкти за організаціями-донорами що фінансували відповідну гуманітарну діяльність на території Східної України. (Рисунок 7.1)

        


Рисунок 7.1 Фільтр ДонорФільтр Реалізуюче агенство

Фільтр Реалізуюче агенство дозволяє фільтрувати об’єкти за основними реалізуючими  агенствами, що  несуть відповідальність координують і відповідають за  результативність гуманітарних програм, які вони втілюють на територіях Східної України . (Рисунок 7.2)Рисунок 7.2 Фільтр Реалізуюче агенство

 Фільтр Партнерські організації

Фільтр Партнерські організації дозволяє фільтрувати об’єкти за партнерськими організаціями , що допомагають у  безпосередньому втіленні гуманітарних програм територіях Східної України . Допустимо що одні й ті ж організації в різних програмах можуть виступати як Реалізуючими агенствами так і Партнерськими організаціями, коли проекти спільні (Рисунок 7.3)Рисунок 7.3 Фільтр Партнерські організаціїФільтр Гуманітарна діяльність

Фільтр Гуманітарна діяльність дозволяє фільтрувати об’єкти за багаторівневим фільтром , що  опирається на категорії  видів діяльності, за якими координуючі організації надали дані для порталу для зручності її сприйняття і користувачами порталу і зацікавленими користувачами, що мають безпосереднє відношення до гуманітарної діяльності на території Східної України . Традиційно для порталу іконки фільтру відповідають маркерам на карті(Рисунок 7.4)

        


Рисунок 7.4 Фільтр Гуманітарна діяльність


Фільтр Вид діяльності

Фільтр Вид діяльність дозволяє відокремити об’єкти за багаторівневим фільтром , що  опирається на категорії  видів допомоги, за якими координуючі організації надали дані для порталу для зручності її сприйняття і користувачами порталу і зацікавленими користувачами, що мають безпосереднє відношення до гуманітарної діяльності на території Східної України. Представлені види фінансової,  комбінованої і  допомоги у натуральному вигляді (Рисунок 7.5)

                                                                              


Рисунок 7.5 Фільтр Вид діяльності


Статус гуманітарної діяльності

Фільтр Статус гуманітарної діяльності дозволяє фільтрувати об’єкти за станом реалізації , що  опирається на категорії  стану надання гуманітарної допомоги, за якими координуючі організації надали дані для порталу для зручності її сприйняття і користувачами порталу і зацікавленими користувачами, що мають безпосереднє відношення до гуманітарної діяльності на території Східної України (Рисунок 7.6)

 


Рисунок 7.6 Фільтр Вид діяльності


Інформаційна картка гуманітарної діяльності

Інформаційна картка гуманітарної діяльності  містить повний набір  даних про надану допомогу, який є на момент перегляду у базі даних, тобто якщо деяка атрибутивна інформація відсутня, то картка стає коротша за своїм змістом, якщо ж проект відредагував користувач з достатнім рівнем доступу, то доповнена інформація відобразиться у новому більшому обсязі. Картка містить кнопки «Задати питання» і «Друк» (Рисунок 7.7)

 


Рисунок 7.7 Інформаційна картка гуманітарної діяльностіДодаткові елементи інтерфейсу "Події та заходи"

Фільтр Пріоритет

Фільтр Пріорітет дозволяє відокремити найважливіші екстраординарні події , що відповідають тематиці соціально-економічного відродження від поточних чи планових, що несуть систематичний характер і складають основу даних інтерфейсу «Події та заходи» (Рисунок 8.1)

 


Рисунок 8.1 Фільтр Пріоритет


Фільтр Категорія

Фільтр Категорія дозволяє обрати події і заходи за визначеними тематичними блоками, що будуть корисні і цікаві відвідувачам порталу, а особливо тим хто живе чи перебуває у Східній Україні або планує туди поїхати (Рисунок 8.2)

 


Рисунок 8.2 Фільтр Категорія


Фільтр Виконавець

Фільтр Виконавець дозволяє відокремити події і заходи за організацією що їх організовує і проводить (Рисунок 8.3)

 


Рисунок 8.3 Фільтр Виконавець


Фільтр Дата початку

Фільтр Дата початку дозволяє відфільтровувати події і заходи за датою початку або період проведення (Рисунок 8.4)

 


Рисунок 8.4 Фільтр Дата початку


Інформаційна картка події

Інформаційна картка події  містить повний набір  даних про подію чи захід, який є на момент перегляду у базі даних, тобто якщо деяка атрибутивна інформація відсутня, то картка стає коротша за своїм змістом, якщо ж проект відредагував користувач з достатнім рівнем доступу, то доповнена інформація відобразиться у новому більшому обсязі. Картка містить кнопки «Задати питання» і «Друк» (Рисунок 8.5)

 Рисунок 8.5 Інформаційна картка подіїДодаткові елементи інтерфейсу "Соціально-економічні індикатори"

Інструмент Кластер

Інструмент Кластер дозволяє відображати данні індикаторів на різному рівні деталізації (Регіони, Райони та міста обласного значення, Громади, Ради) (Рисунок 9.1)


Рисунок 9.1  Фільтр Кластер


Інструмент  Індикатор

Інструмент Індикатор дозволяє обрати для відображення індикатор із переліку доступних на момент перегляду (Рисунок 9.2)


Рисунок 9.2 Фільтр Індикатор


Інструмент Палітра

Інструмент Палітра дозволяє користувачу обрати для відображення індикатора на карті найвдалішу кольорову схему  із представлених (Рисунок 9.3)

 


 Рисунок 9.3 Фільтр Індикатор


Інформаційна панель індикатора

Інформаційна панель індикатора відображає діапазони проміжних значень індикатора у відповідності до обраної палітри і перелік адміністративно-територіальних одиниць і відповідні їм значення обраного індикатора.

Панель дозволяє групувати назви адміністративно-територіальних одиниць одиниць за алфавітом  і значення індикатора  за зростанням, нижче повного списку адмінітсративно-територіальних одиниць приводиться сумарне значення індикатора (Рисунок 9.4)

 


Рисунок 9.4 Інформаційна панель індикатора

 Інформаційна картка індикаторів

Інформаційна картка індиктаорів відображає повний перелік значень індикаторів  доступних для обраної на карті чи у списку Інформаційної панелі адміністративно-територіальної одиниці, разом з цим на карті червоним виділяється її межа (Рисунок 9.5)


 


Рисунок 9.5 Інформаційна панель індикатора 


Якщо у Вас виникли питання щодо змісту даних, справності функціонування елементів системи чи складності у роботі з її інтерфейсами, звертайтесь за допомогою : portal@mtot.gov.ua