ПОРТАЛ ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО ВІДНОВЛЕННЯ


Користувачу, що вперше відвідує Портал економічного і соціального відновлення буде корисно ознайомитися з його основними функціональними елементами і можливостями. 

Для зручності використання були створені окремі інтерфейси платформи: 

Загальні дані, Потреби регіону, Хід реалізації, Гуманітарні операції, Події та заходи, Соціально-економічні індикатори.

В кожний з вище вказаних інтерфейсів користувач має можливість потрапити як із головної сторінки платформи, так і безпосередньо з геопорталу.(Рисунок 1.1)

                                                                                                 

Рисунок 1.1 Інтерфейс геопрталу. Перелік інтерфейсів.

Інтерфейси оперують різними комбінаціями наборів даних, що дозволяє аналізувати їх як окремо по обраній  вузькій тематиці інтерфейсів, так і в цілому завдяки інтерфейсам «Загальні дані» і «Соціально-економічні індикатори». Дані інтерфейси дозволяють розглядати ситуацію в узагальненому вигляді всіх наявних даних про потреби і проекти відновлення, а також з точки зору фактичних змін,  що знайшли відображення у статистичних даних індикаторів соціально-економічного стану благополуччя населення і рівня  доступної інфраструктури постраждалих територій.


Основні функціональні елементи геопорталу

Панель Управління інтерфейсом

За допомогою панелі  Управління  інтерфейсом користувач може включати/відключати додаткові панелі: Фільтри, Шари, Інформація, Таблиця, а також створювати звіти, будувати графіки, теплові карти і праворуч завжди бачити ключові статистичні показники для кожного з інтерфейсів. (Рисунок 3.1)

 

                                      Рисунок 3.1 Панель Управління інтерфейсом.


Панель Фільтри
 За допомогою панелі Фільтри користувач має можливість відсортувати дані (Потреби регіону, Гуманітарні потреби, Проекти, що вже на стадії реалізації і тому подібне) за переліком параметрів,

 що представлені списками тематичних категорій об’єктів,  їх територіального положення, станів реалізації, джерел і типів фінансування, наявності інформації про тендерну процедуру, про тип будівлі і інтенсивність пошкодження, джерело наданої інформації і тому подібне.

Фільтр праворуч містить кількісний показник об’єктів, який змінює своє значення у відповідності до ввімкнених фільтрів. У багаторівневих фільтрів вищий рівень відображає суму ввімкнених категорій нижчого рівня (Рисунок 3.2)

                        
                          Рисунок 3.2 Значення наявної кількості проектів у фільтрах.

Обраним маркерам фільтрів відповідають відображені на карті маркери об’єктів для зручності візуального сприйняття. (Рисунок 3.4)

                     

Рисунок 3.4 Значення наявної кількості проектів у фільтрах і кольорове маркування об’єктів карти за станом реалізації проектів.

Колір маркера на карті відповідає маркуванню станів реалізації проектів із відповідного фільтра. (Рисунок 3.5)

                        

Рисунок 3.5 Кольорове маркування об’єктів карти відповідає за значеннями фільтру Стан проекту.

Фільтри розділені на окремі категорії, згідно атрибутивних даних.

Категорія фільтрів може мати декілька рівнів, які відкриваються натисненням на кнопку із символом + (плюс) і згортається у компактний вигляд при повторному натиску на кнопку із символом – (мінус) (Рисунок 3.6)

                             
Рисунок 3.6 Приклад структури багаторівневого фільтру даних.


Також ви можете вимкнути всі обрані фільтри однією кнопкою, яка знаходиться внизу панелі Фільтри. (Рисунок 3.7)

                                                  
Рисунок 3.7 Кнопка  скидання всіх фільтрів.


Ще одним зручним інструментом порталу, що представлений у всіх інтерфейсах з картами є показник координат, що показує дані для положення мишки на карті і знаходиться у нижньому лівому куті екрану інтерфесу (Рисунок 3.8)

     

Рисунок 3.8 Показник координат


Фільтр Територія 

Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації», «Гуманітарні операції».  1 рівень – Область, 2 рівень – Район / Міська рада  (Рисунок 3.2.1)

    


Рисунок 3.2.1 Фільтр – Територія


Фільтр Стан проекту


Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації». 1 рівень – Статуси проекту, 2 рівень – Додаткові статуси для підготовчого етапу. (Рисунок 3.2.2)

Додатково: Значення в цьому фільтрі прив’язані до кольорової схеми, яка прив’язана до маркерів на карті.

   
Рисунок 3.2.2Фільтр – Стан проекту


Фільтр Джерело фінансування 

Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації» з розподілом на Бюджетні кошти та Міжнародні партнери. (Рисунок 3.2.3)

     
Рисунок 3.2.3 Фільтр – Джерело фінансування


Фільтр Тип фінансування 

Багаторівневий фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації», дозволяє вибрати тип фінансування. Доступні такі типи фінансування: Державні/регіональні програми, Фонди, Субвенції/дотації, Грантові кошти, Кредитні кошти, Двосторонні угоди, Інші.  (Рисунок 3.2.4)

Додатково: державні/регіональні програми, Фонди, Субвенції/дотації мають свої додаткові типи фінансування  у другому рівні фільтру.

      
Рисунок 3.2.4 Фільтр – Тип фінансування


 Фільтр Виконавець проекту

Фільтр, спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації», дозволяє вибрати одного чи декілька Виконавців проектів. (Рисунок 3.2.5)

        
Рисунок 3.2.5 Фільтр – Виконавець проекту


Фільтр Категорія проекту 

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації»,  дозволяє вибрати проекти згідно сфери до якої відноситься об’єкт відновлення або тематика самого проекту.

Доступні напрямки: Житло, Транспортна інфраструктура, Газопостачання, Водопостачання та водовідведення, Енергозабезпечення, Теплопостачання, Охорона здоров'я, Культура і дозвілля, Освіта, Спорт, Адміністративна та комунальна інфраструктура, Гуманітарне розмінування. (Рисунок 3.2.6)

Додатково: Кожен напрямок має свою графічну іконку і відображає  місцеположення проекту  аналогічним маркером на карті.

    
Рисунок 3.2.6 Фільтр – Категорія проекту


Фільтр Період реалізації проекту 

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Хід реалізації» і «Гуманітарні операції»,   дозволяє вибрати роки реалізації проекту, що потрібні користувачу. Є можливість вибрати один чи декілька періодів. (Рисунок 3.2.7)

    
Рисунок 3.2.7 Фільтр – Період реалізації проекту


Фільтр Прогрес фінансування 

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані» і «Хід реалізації»,   дозволяє користувачу вибрати проекти згідно їх стану фінансування. (Рисунок 3.2.8)
Проекти діляться по забезпеченню фінансуванням їх реалізації на неступні групи:

§  0% - 30%

§  31% - 60%

§  61% - 90%

§  91% - 100%

         
Рисунок 3.2.8 Фільтр – Прогрес фінансування

 

Фільтр Джерело даних  

Фільтр спільний для інтерфейсів «Загальні дані», «Потреби регіону», «Хід реалізації», надає можливість вибрати одного чи декількох постачальників даних. (Рисунок 3.2.9)

     
Рисунок 3.2.9 Фільтр – Джерело даних


Панель Шари
У панелі Шари користувач має можливість вмикати  додаткові один чи декілька тематичних шарів карти, що допоможуть повніше аналізувати ситуацію на прикладі конкретної місцевості виходячи з  наявних додаткових даних(Рисунок 3.3)